Γίνε πράκτορας του πλανήτη
59 Έφερες την κούπα; Μπράβο. Πσσστ! Λευτεράκη, έλα εδώ, μορφονιέ μου! Να σου συστήσω τον κανακάρη μου – ταν τα ταρα- ραραν !– Λευτέρη Βρυσάκη! Θα σου νεροδείξει πως νεροδρούμε εμείς τα νεροβαμπίρ. Θα δεις πόσο πιο έξυπνος είναι από εκείνα τα κακομαθημένα του Βα μπίρη, τους Κίλο, Βάτη και Τώρη. Λευτέρη; – Νεροπαρών, πατέρα! – Δείξε του, παιδί μου, πώς ξεχειλώνεις κάθε εί δους βρύση. – Φτου ξελευτερία για τις βρύσες, πατερούλη! Κάτω οι καταπιεστές άνθρωποι που θέλουν να τις ελέγχουν και να τις ανοιγοκλεί νουν! Λευτεριά στις βρύσες, να τρέχουν όποτε γουστάρουν ή, μάλλον, όποτε γου στάρουμε εμείς!
Made with FlippingBook
RkJQdWJsaXNoZXIy MTY1MTE=